LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Nový průvodce Jižní Moravy
Nové knihy na Lezci
Kletterführer Elbtal

Závody
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Sambar Kids Cup (19.10)
Ruzyňská liga pro děti (16.11)

Žebříček
Cesty:
27.Fajkoš 10525
28.Lachman 10504
29.Chejn 10400
Bouldry:
27.Barchánek 9303
28.Nyéki 9225
29.Chytil 9175
Hory:
24.Zach 2660
25.Špás 2592
26.Nehasil 2588

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4742 lezců
780909 cest
Nové přelezy:
Prise De C 7b
Pyromania 7c+
Omiros 7b
Zipi Y Zap 8a
Doxa Ext. 7b
Spartacus 7b+
Dream Line 7b
The Craic 7b+
Limonadový 8A+
Kuře Joe 8A

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezééš

Jednoho z posledních  krásných  podzimních dnů, jsme kolem desáté hodiny ranní, vyrazili za lezením na jednu z nejvyšších skal na Vysočině - do 55 metrů se tyčící Vysokou skálu u Štěpánova.

Podle informací se mělo jednat o spíše lehčí lezení v lámavém terénu, místy na dvě délky. Protože jsme se příští rok chystali poprvé do Tater, bylo už předem rozhodnuto o vytažení alespoň jedné cesty "po vlastním" včetně štandů.
                     

Vysoká skála u Štěpánova


Počasí nám přálo až na ranní mrazík, nad kterým, se ale v tomhle ročním období asi nikdo nepozastaví. Pozvolna jsme si vybalili nádobíčko a šli na věc. Pepa, se kterým jsem lezl ve dvojce, si na sebe pečlivě navěšel cca 20 expresek, 3 sady stoperů, mrak smyček a další zhruba tunu matroše do "velkých stěn". Domluvili jsme se , že v první cestě použijeme jak fixní tak i vlastní jištění, ať si zvyknem. První část délky vedla "botanickou zahradou, což však Pepovi nijak nezabránilo v tom, zakládat jištění zhruba po metru. Ačkoli jsem  "po vlastním" ještě nikdy nelezl, zdál se mi tento postup přinejmenším zvláštním. Ovšem proti gustu žádný dišputát. A už je Pepa na štandu. Zrůůš. Navazuju se a po chvíli jsem u něj. "To vlastní jištění zase není nic tak strašnýho", říkám si v duchu, netuše sled věcí následujících. Proběhne trocha metodiky ala lodní smyčka a už Pepa odlézá ze štandu do další délky. Leze, leze, co metr to vklíněnec. Nutno předeslat, že zhruba třetinu jich úspěšné zvládá vyzvonit. Po chvíli mi komínkem mizí z očí i z doslechu. Chvíli ještě slyším cosi o tom, že nýty už se jaksi nekonají a pak už jen šumění řeky a hlasy kámošů dole pod skalou.


Začíná boj


Po asi deseti minutách, tahání za lano a neartikulované skřeky. Po chvíli mi došlo, že mi tím autor zřejmě důrazně naznačuje abych lezl. Ruším tudíž štand a hurá do toho. S jedním stoperem trochu zápolím, ale nakonec se nechá přemluvit šťáradlem a putuje na oko sedáku. Dostávám se do místa těsně pod komínkem. Pepa mě po celou dobu zběsile dobírá zbrusu novým Reversem, takže je lano mezi námi "parádně napnutý".

"Á, další stoper". "Tak pojď za tatínkem, kluku ušatá." "Hmm, moc se ti nechce." "Aha, tak tobě se vůbec nechce", začínám tak trochu chytat nerva. Balancuju na úzké římse, drže se jednou rukou skály a druhou se pokoušeje, teď už zuřivě, vyrvat vklíněnnec. Do toho mi občas pro zpestření situace spadne z ramene smyčka a Pepa mě neustále zuřivě dobírá, což mi znemožňuje se pro ten vklíněnec dostat. "Povol!!", zařvu. Nic, lano pořád napnutý. Utrousím několik nepublikovatelných nadávek na adresu prvolezce a pokračuju v marné snaze o vydolování stopera ze spáry. Drží tam naprosto neskutečně. Vztekle trhám za lano: "Povol!!!!" Zas nic. Do toho zase ta posr... smyčka. Nervy mi tečou. Od zdola sledujou můj boj kluci a Kuba to celý točí pro příští generace jako odstrašující příklad, samozřejmě s patřičnými komentáři. Hlavou se mi honí metodická doporučení, ohledně předem domluvených signálů, dávaných lanem a říkám si, že jsem to Pepovi přece říkal, což mi je ovšem momentálně naprosto k prdu. Zkouším vklíněnenec přimět k poslušnosti šťáradlem, ale marně. "Honzóó", ozve se nesměle. Opět utrousím několik nadávek a tahám za lano. Nic.

Na štandu


"Lezééš?" To už to nevydržím a dávám nadávkám volný průchod. Řvu na Pepu:"Povol mi lano, ty v..." Zase nic. To už to nevydrží ani kluci a řvou na Pepu:"Povol mu!!!" Pepa: "Cože?" Běží asi pátá minuta mého boje s gravitací a lidskou blbostí. To by jste nevěřili, jak dokáže člověku natýct při vyndavání jednoho jedinýho vklíněnce. "Jen klid, klid , přestaň zuřit a začni racionálně uvažovat" říkám si. Slézám trochu níž, co mi lano dovolí a zkouším ho vyndat rukou (ten vklíněnec, samozřejmě).  Jak tam mrška drží? "Ááá už to mám!!!" Konečně!!! "Máš povoleno! ", ozve se. Už ani nemám sílu nadávat. Ruce mám jak bandasky. Chvíli tupě zírám, vyklepávám a pak už v pohodě odlézám komínkem nahoru a po chvíli jsem u Pepy nahoře. Původně jsem měl v plánu mu říct něco, co by si za rámeček nedal, ale vztek nahrazuje uvolnění a dobrá nálada, kterou mi nemůže zkazit ani lezka proražená při sestupu o kamen. Holt sestup, vždy jen v pohorkách, radí čtyři ze tří metodiků.Lezeme ještě jednu cestu, tentokrát už komplet po vlastním, ale podobná "zábava" už se nekoná" Jen na štandu s sebou šiju jako kdybych měl blechy, důvěra se holt musí budovat pozvolna. Tentokrát s sebou už táhnu  "kletr s pohorkami"-o další díru v lezce už nestojím.Sestupujeme, svačíme. Pepa ještě zkouší přelézt dosud volně nepřelezený a jak se zdá i nelezitelný strop (alespoň pro nás) a už balíme a tradá domů. Nic naplat. Příště už budu moudřejší. Ale stejně je tu krásně...


... ale je tu krásně ...

Honza   [úpravy] 14:19 13.02.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ach ty prechodniky15:37:20 13.02.2006
Jen takova cestinarska poznamka:
"Balancuju na úzké římse, drže (BRAVO) se jednou rukou skály a druhou se pokoušejíc (POKOUSEJE), teď už zuřivě, vyrvat vklíněnnec."

Klara Podpovědět 
 Re: Ach ty prechodniky16:32:53 13.02.2006
POKOUSEJ JE! Moje rec! A kousaje prechodniku potkal jsem fenu, ktera prochazejic prechodem, se mnou sla, krok za krokem, bok na boku, az spolecene prochazejice do brany Ustavu pro jazyk cesky, sezrali jsme se laskou.
dagodpovědět 
  Re: Ach ty prechodniky16:44:20 13.02.2006
Neni prechodnik jako pre chodnik
ne vsechny hodinky ukazuji spravny cas
neni prechod jako prechod
neni papousek jako Papous

Tak moudry, uzivaje opatrne prechodniku
a nehlede na hodiny
milosti Papousovi dojde
A dylyyytu bude ochranen

PSsss I zena, lec ta za pouziti prechodniku ji nalezejicich.
da-g-'codpovědět 
   Re: Ach ty prechodniky16:45:45 13.02.2006
Tohle sem namelo prijit, Sorrrac. Az to druhy
dagodpovědět 
  Re: Ach ty prechodniky16:44:37 13.02.2006
Neni prechodnik jako pre chodnik
ne vsechny hodinky ukazuji spravny cas
neni prechod jako prechod
neni papousek jako Papous

Tak moudry, uzivaje opatrne prechodniku
a nehlede na hodiny
milosti Papousovi dojde
A dylyyytu bude ochranen

PSsss I zena, lec ta za pouzvajic prechodniku ji nalezejicich.
da-g-'codpovědět 
 Re: Ach ty prechodniky17:51:19 13.02.2006
Sypu si popel na hlavu. Původně jsem to tak měl, ale... Příště dám víc na intuici
Honzaodpovědět 
 Re: Ach ty prechodniky15:29:47 14.02.2006
info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA 14:32:46 14.02.2006
na první fotce je skála jen do půlky. Kdyby to vyfotili od silnice, byly by vidět i plotny druhé délky. skala je sice uz trochu zarostla ale hlavně tam, kde nevedou cesty. Je zde asi 7 cest 4 na dvě delky a zbytek v horní části. Cesty jsou vynýtovány. Obtížnost je většinou kolem IV , tedy vhodné pro začatečniky a zvyk na výšku a lezení na prvním konci lana. Posledních cca7m tvoří skála samostatnou věž, z vrcholu je krásný rozhled, na vrcholu je knížka+ nákres skály a cest s jejich obtížností. Když stihnete (se svoji drahou polovickou -kterou zde muzete poslat na prvnim-) vylezt všechny cesty za den, budete příjemne unaveni. Zkrátka se zde za pěkného počasí dá prožít (prolézt) pěkný den.
Skála není lámavá!! Ani to není chrasťák !! Jedná se o lezení v pevné skále. Asi 200m na levo od skály (při pohledu na skalu) je studánka s pitnou vodou. Půjdete li od studánky do kopce dojdete (asi 300m) ke kompaktní skále která není odjištěna (či přejištěna). (její oblý převys připomíná hlavu velké želvy) Zde se pří hození lana za strom na top rop odvaří i bourák. (Taky by zde mohl někdo vynytovat sportovni cesty)
Další skály se nachází asi 500m po silnici dále za zatáčkou na pravo od silnice v lese- kde taky nejsou (už nebo ještě) cesty. Přístup (z Brna) - Vlak do Nedvědice, pak bus do ŠTĚPÁNOV NAD SVRATKOU odkud pěšky asi 1000-1500m po silnici kolem Hodonínky (potok) směrem na obec Hodonín. Skála se nachází asi 20 m na levo od silnice , je dobře vidět a dá se parkovat přímo pod skálou.
Průvodce: Moravské skály (stará malá modrá knížka),(mají ho i v některých knihovnách, kde se to dá ofotit., ale není potřeba)SKÁLA je orientovaná převážně na jih, v zimně se ale slunce nevyhoupne přes protější kopec a svítí tak převážně jen na horní půlku skály.
Závoda
Závodaodpovědět 

 cesta?17:51:45 13.02.2006
co jste to šli za cestu?
vrkodpovědět 
 Re: cesta?17:55:26 13.02.2006
Nějakou čtyřku nebo pětku musel bych se mrknout do lezeckého deníčku :-) Nic náročnýho, ale legranda veliká.
Honzaodpovědět 

 A jako co??18:56:26 13.02.2006
Ty jo napsaný to je celkem pěkně, ale když když se nad tím zamyslíte tak je to totálně o ničem, nicneříkající blábol, ale zato dlouhej...
Martinodpovědět 
 Re: A jako co??20:03:35 13.02.2006
Jak to, vo ničem, je to sranda bájo a tak to má přece bejt....
Katkaodpovědět 
 Re: A jako co??21:38:08 13.02.2006
Každému podle jeho gusta. Psal jsem jen o situacích, ke kterým při lezení dochází, s odstupem času se jim člověk zasměje a dělají lezení lezením.Alespoň pro mě.Mohl bych psát i ve stylu přišel jsem, viděl jsem zvítězil jsem, ale člověk by si měl myslím umět udělat legraci i sám ze sebe.
Honzaodpovědět 
 Re: A jako co??22:07:45 13.02.2006
Tak nejak. Je to sice lepsi nez "nenasla jsem vchod do stanu" nebo "oblikli me do sedaku a vylezla jsem na kopec", ale jestli je pulka clanku o tom, ze nekomu tekly nervy, protoze nemohl vyndat vklinenec, tak nic moc.

Co bude priste? Clanek na tema "rozvazala se mi lezecka"?
jx0odpovědět 
  Re: A jako co??15:02:53 14.02.2006
Nevím, je to asi věc názoru. Pro mě se život skládá právě z těhle "maličkostí". Tím ovšem neříkám, že by se mi nelíbil např. článek typu Severní stěna Matterhornu. Je to prostě jen něco jiného. To se mi právě líbí. Rozmanitost.
Honzaodpovědět 
  Re: A jako co??18:56:35 17.03.2006
náhodó clanke je to napsanej pekne! dobre sem se pobavil,a tak to ma byt:)
ptfuj!
honza k.odpovědět 

 Honzo dobrý20:05:33 13.02.2006
Honzo, je to perfektní, škoda, žes nepřipojil to video, těch pár sprostejch slovíček, který tam padnou by snad lezec unes :)
Katkaodpovědět 
 Re: Honzo dobrý21:30:44 13.02.2006
Díky Káťo. Fotky už jsem posílal adminovi, tak je tam doufám vloží.Video jsem zkoušel posílat, ale je tak velký, že by to trvalo celou věčnost.
Honzaodpovědět 

 Yo21:10:28 13.02.2006
Nahodou tohle je docela povedeny clanek ... :-D 
 Steebeodpovědět 
 Re: Yo23:06:16 13.02.2006
Dobrý blábol. To fakt nevím, kdo tu ještě dokáže napsat větší kravinu,. Časem asi jo...
Win Proodpovědět 
  Re: Yo07:40:44 14.02.2006
kolik si sem toho napsal ty?
vrkodpovědět 
  Re: Yo21:43:21 14.02.2006
Mně se to náhodou taky líbilo. Jen víc takových článků.
Tonyodpovědět 

 Já nevím07:27:37 14.02.2006
Já opravdu nevím, co se těm věčným rejpalům nelíbí na článcích tohoto typu. Jestli touží jen po odborných popisech toho jak někdo přelezl ty nejobtížnější cesty? Uvědomte si, že sousta lidí, obyčejnejch lidí, leze pro radost a o tu radost a zábavu se chce podělit, tak jim to nekažte a nedělejte z lezců suchary, kteří nerozumí a nebo nechtějí rozumět legraci. A jestli lezci jsou takový suchaři, tak to jsem rád, že lezec nejsem a jsem jeden z těch obyčejných lidí, kteří si pro zábavu zalezou.
Johnyodpovědět 

 KDE TO JE ?08:11:49 14.02.2006
At hledam, jak hledam, nemuzu na mape zadnou Vysokou Skalu u Stepanova na vhysocine najit. Kde to je ???
Jenik
Jenikodpovědět 
 Re: KDE TO JE ?08:16:58 14.02.2006
Ta skala je kousek od Hodonina. Kdyz pojedes pres Boskovice na vysocinu tak jedes kolem ni... je hned u cesty
Joseodpovědět 
  Re: KDE TO JE ?10:43:13 14.02.2006
OK. Diky.
Presnejsi popis by nebyl ???
Alespon na ktery strane od silnice bych to mel hledat ...
Jenikodpovědět 
   Re: KDE TO JE ?10:50:45 14.02.2006
po prave strane :-) skala je popsana v horolezeckem pruvodci po vysocine od dolezala...
Joseodpovědět 
  Re: KDE TO JE ?11:27:25 14.02.2006
OK. Diky.
Presnejsi popis by nebyl ???
Alespon na ktery strane od silnice bych to mel hledat ...
Jenikodpovědět 
   Re: KDE TO JE ?11:40:09 14.02.2006
Dej do googlu vysoká skála u štěpánova a vyber si.Na internetu jsi dneska poprvé?
shamaodpovědět 
    Re: KDE TO JE ?13:06:17 14.02.2006
http://www.horolezec.org/article.php/article_id/9
adamodpovědět 

 info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA14:32:46 14.02.2006
na první fotce je skála jen do půlky. Kdyby to vyfotili od silnice, byly by vidět i plotny  druhé délky. skala je sice uz trochu zarostla ale hlavně tam, kde nevedou cesty. Je zde asi 7 cest 4 na dvě delky a zbytek v horní části. Cesty jsou vynýtovány. Obtížnost je většinou kolem IV , tedy vhodné pro začatečniky a zvyk na výšku a lezení na prvním konci lana. Posledních cca7m tvoří skála samostatnou věž, z vrcholu je krásný rozhled, na vrcholu je knížka+ nákres skály a cest s jejich obtížností. Když stihnete (se svoji drahou polovickou -kterou zde muzete poslat na prvnim-) vylezt všechny cesty za den, budete příjemne unaveni. Zkrátka se zde za pěkného počasí dá prožít (prolézt) pěkný den.
Skála není lámavá!! Ani to není chrasťák !! Jedná se o lezení v pevné skále. Asi 200m na levo od skály (při pohledu na skalu) je studánka s pitnou vodou. Půjdete li od studánky do kopce dojdete (asi 300m) ke kompaktní skále která není odjištěna (či přejištěna). (její oblý převys připomíná hlavu velké želvy) Zde se pří hození lana za strom na top rop odvaří i bourák. (Taky by zde mohl někdo vynytovat sportovni cesty)
Další skály se nachází asi 500m po silnici dále za zatáčkou na pravo od silnice v lese- kde taky nejsou (už nebo ještě) cesty. Přístup (z Brna) - Vlak do Nedvědice, pak bus do ŠTĚPÁNOV NAD SVRATKOU odkud pěšky asi 1000-1500m po silnici kolem Hodonínky (potok) směrem na obec Hodonín. Skála se nachází asi 20 m na levo od silnice , je dobře vidět a dá se parkovat přímo pod skálou.
Průvodce: Moravské skály (stará malá modrá knížka),(mají ho i v některých knihovnách, kde se to dá ofotit., ale není potřeba)
Závodaodpovědět 
 Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA15:08:29 14.02.2006
Ohledně té lámavosti. Já nevím, ale dostal jsem trochu jiné info. Lámavá není asi všude, ale zejména na jaře se tu dost často něco vytrhne. Nezávisle na sobě mě na to upozorňovalo hned několik lidí.
Honzaodpovědět 
 Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA15:10:01 14.02.2006
Jinak velký dík za tak komplexní popis oblasti.
Honzaodpovědět 
  Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA15:49:10 14.02.2006
Lámavé to trošku je,i když hezké tak na Štěpánku doporučuji alespoň nějaké zkušenosti, pro začátečníky to rozhodně není ideální, už se tam zabilo a zranilo hodně lidí.
Bobanodpovědět 
   Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA16:23:40 14.02.2006
Mam jiné měřítka na to co je lámavé či chrasták, samo že po zimě občas něco vypadne. Podle zpráv jedna paní povídala: se nejvíc lidí zabilo- při nejištěném přeskoku (při sestupu - doporučuju na dvakrát slanit nebo se jistit, protože to zkresluje a právě, když skočíte moc a skala vás odrazí zpět , padnete po zádech (a hlavě) moc moc metrů. - a z důvodu lezení po vlastním (styl viz článek((ignorace nýtů)) ) a taky ještě před tím než to vynýtovali. Myslím, že nějaké katastrofy byli právě důvodem k přenýtování cest. Jedná se ale o lehký terén (viz klasifikace) + vzdálenosti mezi nýty se dají půlit vklíněnci. Je to jedna z prvních skal v životě na které jsem lezl. Podle mne dobrá škola.
Závodaodpovědět 
    Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA17:35:18 14.02.2006
Podle informací, které mám já se tam staly smrťáky dva.S jedním člověkem se vytrhl chyt při v podstatě nejištěném přelezu-nepoužil téměř žádné body postupového jištění(skálu velmi dobře znal), ale stalo se tak, právě po zimě, vlivem eroze a druhý zemřel při již zmiňovaném nejištěném přeskoku, jelikož dostal infarkt.Ohledně té lámavosti.Asi jsem se špatně vyjádřil.Spousta bloků tam duní a po zimě je skála dost rozrušená vlivem eroze.A ještě k tomu lezení po vlastním - nedělali jsme to kvůli tomu, aby jsme nějak zbytečně riskovali, ale pouze z důvodu nácviku, protože skála je vysoká a některé cesty na více délek.Není mi známo, že by se tam někdo zranil při lezení po vlastním.
odpovědět 
     Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA10:23:07 15.02.2006
Slyšel jsem o pádu do štandu a následné vytržení. Dva mrtví :-( (nebylo ještě přejištěno).
adamodpovědět 
     Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA10:28:00 15.02.2006
Slyšel jsem o pádu do štandu a následné vytržení. Dva mrtví :-( (nebylo ještě přejištěno).
adamodpovědět 
     Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA11:03:32 15.02.2006
já myslím že těch křížků na tomhle šutru je víc. a co se pádů týká tak jen loni tady byla helikoptérka myslím dvakrát.
vrkodpovědět 
     Re: info VYSOKÁ SKÁLA u ŠTĚPÁNOVA12:02:54 15.02.2006
já myslím že těch křížků na tomhle šutru je víc. a co se pádů týká tak jen loni tady byla helikoptérka myslím dvakrát.
vrkodpovědět 

 arboreum09:27:25 15.02.2006
http://www.botanickazahradaliberec.cz/botanickazahrada/
odpovědět 
 Re: arboreum15:21:05 27.02.2006
Botanická v Liberci je zupa, hlavně ty bílý mloci a jeseteři. Jinak ste si chlapi fakt mohli přibalit pilku (http://tinyurl.com/f2eje), trochu tam ten náletovej bordel vyřezat, lokry vzít pajcrem a pak to sjet rejžákem. Olin Lacoša by vzal i vysokotlakou wapku.
Papoušodpovědět 

 Jahodna09:32:44 15.02.2006
Pokud jedete dál po cestě ze Štěpánova na Bystřici,tak jedete přes Lesoňovice,za tou to obcí po pravé straně se nachazí vrch Jahodná 687 m.n.m.Ze silnise jsem tam viděl skálu.Nevite jestli se tam leze??nebo je dokonce průvodce??
vrataodpovědět 
 Re: Jahodna10:56:23 15.02.2006
nebyla to náhodou zřícenina hradu Zubštejn?
vrkodpovědět 
 Re: Jahodna10:58:27 15.02.2006
nebyla to náhodou zřícenina hradu Zubštejn?
vrkodpovědět 
  Re: Jahodna12:18:04 16.02.2006
Střechovitý převis v pravé spodní části stěny byl volně přelezen v r.1993,možná i jindy.Míče do zdiRP8+,chtělo by to přejistit.
ikresodpovědět 
   Re: Jahodna14:57:49 16.02.2006
Aha. Tak to jsem vůbec netušil. V průvodci od Doležala, není o RP přelezu ani zmínka.
Honzaodpovědět 
   převis15:47:28 16.02.2006
jak je možné, že bývalá hákovačka, má po RP přelezu nové jméno???? to se dělá? jmenovalo se to od jak živa PŘES PŘEVISI.
zavodaodpovědět 
    Re: převis15:49:05 16.02.2006
PŘES PŘEVISY
odpovědět 
     Re: převis09:00:43 17.02.2006
Pres převisy je 7- a je to přes ty modrý kruhy.
Alespoň jsem si to vždycky myslel.
Juraodpovědět 
      Re: převis10:58:14 18.02.2006
Modrý kruhy (3) jsou NEW PROJEKT 5+ !!!!!!!!
Zavodaodpovědět 
       Re: převis11:03:01 18.02.2006
Vždyť je to pěkně rozmalované v planku na vrcholu tak nechapu jak sis to Juro mohl myslet. Navíc 7- to jsi vzal zase kde??
zavodaodpovědět 
        Re: převis09:00:16 20.02.2006
taky se me to zdálo lehčí, navíc se tam pořád mění vrcholový knížky. Jednu dobu tam byly dvě.
Nevím jaký náčrt tam je teď, ale myslím jak trochu sleze sníh tak to zjistím.
Juraodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Kohoutí hřeben, V
 Databáze cest:
Všechny cesty (138976)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tein 7B Lom Ve Vlčí
Quo Vadis, Domine? 8/8+ Na Hřebenech
Místní Výzva Xa Kralupy Nad Vltavou
Doxa Ext. 7b Leonidio
Lykakia 6c Leonidio
Nově komentované:
Místní Výzva Direkt Xb Kralupy Nad Vltavou
Vokousek 6 Srbsko
Velký Kulový 8- Srbsko
Vokousek 6 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Bergell- dotaz na znalce | Re: dětský lezení | Re: Bergell- dotaz na znalce | Re: Bergell- dotaz na znalce | Re: péřový spacák Zlín | Re: péřový spacák Zlín | Re: péřový spacák Zlín | Re: péřový spacák Zlín | Re: Lezeni v jiznim Spanelsku - Grazalema | Re: Bergell- dotaz na znalce |

 Nové komentáře:
Re: využitelnost | Re: 300 | Re: hmm | Re: Inu | Re: Inu | Re: cíle čsl | Re: využitelnost | Re: Inu | Re: vv | Re: Budoucnost? |

 Kde to vře:
Vzdělávání (128)
V Doksech u Kladna někdo narafičil do chytů skleněné střepy (51)
Mezinárodní MČR a finále Rock Point ČP v boulderingu 2019 (26)
Dať do toho všetko (25)
Escaper (13)
Nové povolení lezení pro Srbsko a okolí v Českém krasu (10)
Mistrovství ČR do 14 let + kategorie B v lezení na obtížnost (9)
Manažer Adama Ondry Pavel Blažek kooptován do VV ČHS (7)
Nečekaná výprava na švýcarské Sušky alias Gastlosen (6)
Onsajt (5)

 Nově v inzerci:
Ocun Ozone QC | fenix 5x plus | Prodám zachycovací postroj | Kid Comfort III | Goretex trekové boty Haglofs vel.44 | Bergans funkční bunda pánská XXL nová | Goretex kotníkové trekové boty Alfa vel.37 | LaSportiva Python + Solution | Scarpa maestrale RS | hledá se Krakonoš |

 Anketa:
Máte enviromentální smutek?
 Nikdy 
 1120 
 Vyjímečně 
 937 
 Občas 
 1099 
 Často 
 1086 
 Imrvére 
 1079 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.