LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Adam Ondra vydává další knihu
Hory byly jejich osudem
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší

Závody

Žebříček
Cesty:
43.Brajer 9978
44.Lebeda 9965
45.Drbohlav 9948
Bouldry:
43.Košťál 8453
44.Habeš 8409
45.Šípek 8375
Hory:
11.Šofránko 4500
12.Švihálek 4148
13.Domanský 3582

Výsledky

Deníčky
4762 lezců
788262 cest
Nové přelezy:
Stroposkop 7C
Dej Si Laj 8A+
Torero Ext 8B
Working Cl 7c
Aggression 7b+
Bread & Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Frndinka 7C+
Doly Modří 7C
Promenáda 10+

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Corconne

Dobře utajená oblast

Aktualizace:Přináším takovou spíš dezinformaci o pěkné francouzské oblasti, kterou jsem navštívil loňský podzim. Je to takový popis nepopis, protože můj skauting skončil trochu debaklem.

Přesto si myslím, že je dobré informaci zveřejnit, třeba se najde nějaký další a šikovnější skaut, který bude úspěšnější.
Jak to však celé začalo?
Na podzim jsme se chystali na velkou cestu za lezením do Francie. Chtěli jsme navštívit převážně nějaké stálice na lezeckém nebi, kde by ještě v pokročilou podzimní dobu mohlo být příjemně na lezení. Volba padla na Claret a Russan, které jsou spolu se Seynes jedny z nejlepších oblastí ve slunném kraji Gard. Že jsme nakonec skončili v jedné oblasti, mimo plán, která nás plně zaměstanala, již nebudu zdůrazňovat. Prostě plán byl, když už polezeme v Claret nebo v Seynes, které jsou celkem notoricky známé, tak by bylo fajn prozkoumat nějakou zbrusu novou oblast.

Volba padla na oblast Corconne, která se nachází prakticky na dohled od Claret, a o jejíž existenci jsem se dověděl na internetu.

Corconne je oblast o něco menší než malá, avšak skály, které mají údajně hostit asi třicítku cest, jsou na pohled velmi, velmi pěkné.


Corconne skály - (hi res)

foto by © JirkaS


Nad stejnojmennou vesnicí se totiž otvírají dvě rozepjatá křídla kaňonu, jehož dnem vede přístupová cesta až do míst, kde se tyto křídla potkávají a kde se také nachází největší zajímavost tohoto místa tzv. Pont du Hasard, jakási skalní brána, působivý portál, který bezpochyby vyhloubila voda deroucí se čas od času kaňonem směrem k vesnici.
Corconne - Pont du Hasard

foto by © JirkaS


Ale zpátky k lezení a k výše zmíněnému debaklu.
Vydali jsme se nad malebnou vesničku Corconne na průzkum, vytištěný list se seznamem v ruce a pevnou vírou postupem podél stěn nebylo možné identifikovat sektor, ve kterém jsou udělány cesty. Namířil jsem si to tedy k té nejpěknější stěně, tam rozhodně nějaké lezení musí být. - Nebylo.
Po prohlídce bodu, kde kaňon vzniká a kde je zmíněná přírodní brána, se vydávám na protilehlou stěnu.
- Opět nic. Nemohu najít žádnou udělanou cestu.Jsem dost zklamaný, skála se zdá poměrně kvalitní, místo poklidné, výhledy úchvatný, popis tvrdí, že tu je kolem 30 cest ve třech sektorech a já nemohu nic objevit.

Jistič otráveně otáčí na podpatku. Chápu ho, tahám ho roštím a po suťových svazích už hodinu a na lezení díky padajícímu soumraku dnes asi nedojde.

Více nemáme odvahu do Corconne jet, míříme za jistějšími cíly. Vy ji ale klidně mějte a odměnou vám bude minimálně zajímavá zeměpisná procházka, třeba si o nelezeckém dnu můžete projít údolím až k mostu nebo ke kapli na skále. Stojí to za to.


Pohled od skal směrem k vesnici

nákres by © JirkaSSitu detailní plánek sektoru

nákres by © JirkaS
Ps.:
Až doma se dovídám od kamaráda Davida, znalce Francie, že v oblasti dříve skutečně se lezlo, cesty tam byly a přestože tato oblast nebyla vůbec známá ve srovnání s okolními a tudíž tam asi moc lezců nebývalo tak přesto Corconnovanům lezení vadilo a v místním referendu climbení na těchto skalách zakázali a nýty vytloukli.


Aktualizace:


Ve vápencových stěnách Corconne se situace nezměnila. Od roku 2004, kdy místní ze záhadných důvodů zakázali lezení na „jejich“ skalách se FFME
(Féderation Française  de la Montagne et de l’Escalade) nepodařilo najít nějaké řešení. Z dříve udělaných cest byly vytlučeny skoby a odstraněny nýty a cedule na nichž stojí – Lezení přísně zakázáno = La pratique de l'escalade est strictement interdite sur les falaises de Corconne -  jsou všude okolo. Místní hajný to má pod kontrolou a sleduje aby se žádný lezec v oblasti nepohyboval.
Ale takovýchto míst, s nepřízní  k lezcům je v departementu Gard několik. 
31 km od Corconne, jižně od města Alès je vesnice Vézénobres. Starý lom „ Des Plans“  byl kdysi také místem  kde se lezlo. Teď je to dětské hřiště, takže lezení je také přísně zakázáno. Doporučuji dodržovat – Francouzi jsou na cokoliv, co se týká dětí dost hákliví.

Po hodinové jizdě směrem západnim od Corconnas (asi 80 km) lezi Collias. Take zde byla oblast  lezení - Gorges du Gardon -  předělána na t.zv. dětské hřiště a je tu dnes přísně zakázáno vytáhnout lezečky a lano z kletráku.

V celé Francii je mnoho departementů, ve kterých jsou lezecké oblasti, kde je lezení zakázáno. Kdo chce zjistit, jestli oblast, kam se chystá, není pro něj po této stránce „nebezpečná“, může si tuto oblast najít na stránkách http://www.ffme.fr/site/FALAISE_index.php , které jsou kontinuelně aktualizovány. Ke každé oblasti je připojen plánek, popis přístupu a podle počtu hvězdiček se dá odhadnout jak je oblast zajímavá.

Dobré polezení přeje Michael BeranekStěny Corconne

foto by © JirkaSCorconne skály - (hi res)

foto by © JirkaS

Ukázka z průvodčíka, nyní je už k ničemu

foto by © JirkaSCorconne skály - (hi res)

foto by © JirkaSStěny Corconne

foto by © JirkaSKlima:
Před větrem chráněná oblast jedna ze stěn natočena k západu a druhá je východní.

GPS souřadnice:
Viz sekce mapy na Lezci.cz - Corconne
Skály v La Corconne

Potraviny a voda:
Ve vesnici je bar a voda je na náměstíčku.

Okolní oblasti:
Claret (6 km), Russan (30 km), Thaurac (20 km)

Tip:
Prohlídka skalní brány Point du Hasard

Zdroje:
Camping La Corconne

JirkaS   [úpravy] 07:01 18.05.2010Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 šitka08:20:19 18.05.2010
šitka šitka šitka,kvaky někde ve francii jedeš takovou dálku abys tam pak lezl kvaky který by tady nikdo nelez.
ondraodpovědět 
 Re: šitka09:20:30 18.05.2010
Jasně, máš recht, já osobně preferuju lezení na stěně, tu máš vždy suchou, zajištěnou, je tam ideální lezecká teplota, v baru ti namíchají jonťák, připraví pizzu, pak ve sprše smeješ ten nechutnej pot. Při nejhorším, když už do přírody, tak máš blízko třeba Alkazár, je to hezky vlakem z Prahy jsi tam za chvíli a ty nádherný cesty. To máš na život lezení.
Steveodpovědět 
  Re: šitka10:57:23 18.05.2010
Nevis co je lezení!!!
!!!odpovědět 
   Re: šitka07:12:19 19.05.2010
Ty asi moc maso nežereš co?
Jirkaodpovědět 
 Re: šitka10:17:26 18.05.2010
dalsi debilek, kterej si mysli, ze jeho styl lezeni je hodnotnejsi nez ostatnich...sitku mas v kalhotech, ...by rekl klasik
odpovědět 
  Re: šitka10:24:23 18.05.2010
Možná tam ty cesty jsou ale je třeba použít vlastní jištění. Borháky už trochu nudí.
Motákodpovědět 

 Dikec...11:12:18 18.05.2010
vypada to tam luxusne a hlavne nam to usetri spoustu casu, az tam budeme bloudit. Neni nad ztroj vlastnich zkusenosti, sice to nevyslo jak melo, ale alespon se jedna o hodnotne info.
 upmanodpovědět 
 Re: Dikec...12:25:50 19.05.2010
A co tam jako budete dělat,když se tam lézt nesmí? :-)
petrodpovědět 
  Re: Dikec...10:29:49 20.05.2010
No co asi - behem rest days se kopeme do zadku nudou, takhle se aspon pojedeme podivat na pekne misto, budu vedet, kde nechat karu, kam mam jit a pripadne na punk treba nekde zalezeme/boulder. Podstatne je, ze tam ale nepojedeme lezt s nadeji, ze se to muze.
upmanodpovědět 

 Odkaz13:16:14 20.05.2010
Škoda jen, že ty stránky, které oblasti jsou pro lezení vhodné a nevhodné nejsou je ve Francouštině, té opravdu nehovím.
Johny25odpovědět 
 Re: Odkaz16:03:42 20.05.2010
Kamaráde
trochu napaditý člověk (i když neumí francouzsky) aspoň z části pochopí, když si naklikne nějakou oblast, že když je tam (mezinárodní) značka „vjezd zakazán“ tak že to je maximálně na boj s místními nebo nějakým hajným, který kontroluje zákaz, že se tam neleze.Doporučuji se soustředit na oblasti, ktere maji 4 hvezdičky, případní samotáři budou uspokojeni oblastmi s hvězdičkami třemi.
A dál - když někam jedu do Francie, tak vím přibližně trasu (mapu každý z nás umí číst) tak je možné podle mé trasy zkouknout, co mne po cestě potká.
Salut Michael
Michael Beranekodpovědět 

 ...20:59:37 20.05.2010
byli sme na podzim v Claret, na tyhle skaly sme koukali a rikali si, ze tam musi byt nejaka oblast. Ted je to jasny. Claret je fajn, jen je tam dost vedro, taze jaro nebo podzim, asi i zima. a klasa je o neco tvrdsi nez je ve FR zvykem. Lovu zdaR!
honza k.odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Svatební pochod, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (139835)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Los Mungos De Siritinga 7a Cogollos
Chronic Insastisfaction 7b Leonidio
Hola Ruben 7a+ Leonidio
Aggressionskontrolle 7b+ Leonidio
Pequeno Monstro 6c+ Leonidio
Nově komentované:
Balinot 5a Belvedere
Tichomil 7A/7A+ Strnady
Transilvania 7a Canada Del Capricho
Hanky Punky 7a Canada Del Capricho
Gabi El Hermafrodita 8a El Chorro

 Nově v diskusi:
Re: Nový "lezecký park" v lomu | Re: Vklíněnce | Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? | Re: Nový "lezecký park" v lomu | Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu | Re: Finale Ligure | Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu | Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu | Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? | Re: Vklíněnce |

 Nové komentáře:
Re: Počet účastníků a efektivita | Re: Kecy | Re: AO cely vikend | Velká | Re: Co to vlastně je? | Co to vlastně je? | Re: Perly... | Re: předvánoční krámy, které lidi koupí, ale jsou jim k ničemu | Paráda | Re: Perly... |

 Kde to vře:
Tréninkový seminář s Adamem Ondrou (102)
Ne- bezpečný sedák (34)
Olympijská kvalifikace v lezecké kombinaci Toulouse Francie (27)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 42 (24)
Olympijská kvalifikace v lezecké kombinaci Toulouse Francie (21)
Lom Kobyla - jištění, pravidla (13)
Lucka Hrozová dala své první 8c (11-) (12)
Smrt ukrajinských horolezců v Tatrách (11)
Kozí štít (6)
Gábina Vrablíková 8A+/B (6)

 Nově v inzerci:
sháním vyřazené skialp pásy | Na cestu do Afriky | Lowa Ranger III gtx | Sněžnice Morpho | Prodám Lezačky | Parťák na lezení | The North Face Thermobal hoodie W | Nové lezecké chyty (dětské) - ERGO HOLDS 120 kusu | Antimalarika Malarone | Seznámení |

 Anketa:
Zamýšlíte se při lezení/jištění nad zodpovědností před zákonem?
 neřeším to 
 777 
 stará se hlavně, kdo leze 
 390 
 50:50 zodpovědnost 
 489 
 stará se hlavně, kdo jistí 
 386 
 nestarám se, jsem pojištěný 
 432 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.